Novatek
TÜRKÇE ENGLISH РУССКИЙ
Ana Sayfa Kurumsal Hizmetler Referanslar İnsan Kaynakları İletişim
Referanslar
Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler

TAMAMLANAN PROJELER

Medine Prens Muhammed Bin Abdulaziz Havalimanı

 
Proje kapsamında yıllık 8 Milyon yolcu kapasiteli 150.695m2  kapalı alan, 86.350m2 otopark, 16 sabit yolcu köprüsü içeren yeni terminal binasının tüm elektrik işleri bir Novatek-Berksan ortaklığı olan BNJV tarafından gerçekleştirilmiştir.  Yeni terminal binası 1 Mayıs tarihinden itibaren işletmeye alınmıştır.
Proje, yeni terminal binası inşasını, mevcut pistin uzatılması ve yeni taksi yolu ve apron inşasını da içeren altyapı iyileştirme ve geliştirmesini kapsıyor. Genişletme işleri ayrıca toplamı 32.000m2 olan 6 adet Hac Otağı, Hava kurtarma ve itfaiye ana ve yardımcı binası,  lojmanlar, cami, enerji merkezi, atık su arıtma tesisi, soğutma merkezi ve Hac Bakanlığı binası gibi yardımcı binaların inşasını da içermekte olup toplam 32 MVA kurulu güce sahiptir.
 
İşveren : MAJV (TAV & ACC) CONSTRUCTION
İşin Yeri : Medine/ Suudi Arabistan
İşin Başlangıç Tarihi : 1 / 1 / 2013
İşin Bitiş Tarihi : 30 / 4 / 2015
İnşaat Kapalı Alanı : 150.695m²
 
 
Proje kapsamında yıllık 8 Milyon yolcu kapasiteli 150.695m2 kapalı alan, 86.350m2 otopark, 16 sabit yolcu köprüsü içeren yeni terminal binasının tüm elektrik işleri bir Novatek-Berksan ortaklığı olan BNJV tarafından gerçekleştirilmiştir. Yeni terminal binası 1 Mayıs tarihinden itibaren işletmeye alınmıştır.
Proje, yeni terminal binası inşasını, mevcut pistin uzatılması ve yeni taksi yolu ve apron inşasını da içeren altyapı iyileştirme ve geliştirmesini kapsıyor. Genişletme işleri ayrıca toplamı 32.000m2 olan 6 adet Hac Otağı, Hava kurtarma ve itfaiye ana ve yardımcı binası, lojmanlar, cami, enerji merkezi, atık su arıtma tesisi, soğutma merkezi ve Hac Bakanlığı binası gibi yardımcı binaların inşasını da içermekte olup toplam 32 MVA kurulu güce sahiptir.
 
Novatek Anasayfa     Kurumsal     Hizmetler     Referanslar     İnsan Kaynakları     İletişim